Od ponad dwóch lat na forach PREZI grzmi.  Użytkownicy krzyczą głośno „Chcemy PREZI na Androida”. Szczególnie przykre jest to, że będący obecnie w opozycji iOS posiada od dawna taką aplikację. Zespół  mówi – „Trwajcie”. Niemniej niektórzy niecierpliwi użytkownicy postanowili wziąć sprawę w soje ręce. Jednym z nich jest Roel van der Plank.

Ponad rok temu Pan Roel zrobił coś, w wyniku czego pracownicy PREZI powinni być dumni ale też i zawstydzeni. Przygotował nieoficjalną aplikację, która odtwarza na Androidzie Prezi w formacie plików „.pez”  Owoc tego buntu nazwany został „UNofficial prezi player for ANDROID.apk”. W kilka minut można przejść kolejne kroki instrukcji i uruchomić na swoim tablecie prezi – bezpośrednio z pliku PEZ.

Sposób jest sprawdzony i przetestowany przeze mnie. Niemniej najnowsze update’y PREZI spowodowały, że aplikacja działa poprawnie jedynie w wypadku starych prezentacji, które powstały ponad kilka miesięcy temu.  Jak wiemy PREZI wprowadza update średnio co miesiąc. Pan Roel przez rok aktualizował swój program lecz obecnie wstrzymał się. Jak dowiedziałem się od niego, bezpośrednio powodem wstrzymania się z pracami jest bliski termin udostępnienia oficjalnej aplikacji PREZI. Prace testowe już trwają!

Dla ciekawskich polecam krótki film przedstawiający sposób działania jego pierwszych wersji aplikacji.

Na forach internetowych można było otrzymać nieoficjalną informację, iż wersja aplikacji na Androida pojawi się pod koniec 2013 roku. Idą święta. Liczę cicho na otrzymanie tak pięknego prezentu jak pięknie działająca aplikacja na ukochanego Androida. Poczekamy zobaczymy.