Co kilka dni przeczesuję pustynię internetu w poszukiwaniu najlepszych prezentacji wykonanych w Prezi. Niektóre z nich są prawdziwymi perełkami, które przywracają wiarę w ludzi. Można zrobić coś bardzo atrakcyjnego i jednocześnie prostego w formie. Bardzo się ucieszyłem z faktu, że ulubiona przeze mnie prezentacja znalazła się w czołówce Best Prezi 2013.

Autorom prezentacji udało się   wykonali kawał dobrej roboty. Bez zbędnych fajerwerków, bez wodotrysków, lecz w bardzo subtelny i przemyślany sposób przenoszą nas w piękne rejony rafy koralowej.

Na ogromne uznanie zasługuje dodanie półprzeźroczystej animowanej maski w swf. Powoduje on efekt gry światła pod wodą – łudząco podobny do naturalnego. Efekt banalnie prosty do wykonania, niemniej nikt na niego wcześniej nie wpadł.

Jeżeli ktoś zapyta mnie, czy warto dać dodatkowe animacje w prezentacjach, to pokażę mu ten przykład jako wzorcowy. Mam nadzieję, że poniższy przykład spodoba się również wam i zainspiruje was tak samo jak mnie.

BEST PREZI:

PREZI AWARDS 2013

Wszystkie 6 pozycje Prezi Awords 2013  znajdziecie pod linkiem: http://blog.prezi.com/latest/2013/12/27/the-6-best-prezis-of-2013.html  Znajdziecie tam pozostałych 5 wyróżnionych prezentacji z różnych dziedzin. Niemniej moim faworytem i subiektywnie najlepszą prezentacją pozostaje „Save the Ocean”. Best Prezi i tyle.

Jeżeli macie swoje własne ulubione prezentacje to dajcie zna znać. Dla najciekawszych propozycji przewidujemy drobne nagrody 🙂