Poświęcam trochę czasu w poszukiwaniu najlepszych prezentacji wykonanych w Prezi. Niektóre z nich są prawdziwymi perełkami. Bardzo się ucieszyłem z faktu, że moja ulubiona prezentacja znalazła się w czołówce Best Prezi 2013.

Autorom prezentacji udało się  wróć…  wykonali kawał dobrej roboty. Bez zbędnych fajerwerków, bez wodotrysków, lecz w bardzo subtelny i przemyślany sposób przenoszą nas w głębię rafy oceanu.

Na ogromne uznanie zasługuje dodanie półprzeźroczystej animowanej maski w swf. Powoduje on efekt migotania światła pod wodą – łudząco podobny do naturalnego. Efekt banalnie prosty do wykonania, jak wpadniemy już na taki pomysł.

Jeżeli ktoś zapyta mnie, czy warto dać dodatkowe animacje w prezentacjach, to pokażę mu ten przykład jako wzorcowy. Mam nadzieję, że poniższy przykład spodoba się również Wam i zainspiruje Was tak samo jak mnie.

Prezi Awards 2013  znajdziecie pod linkiem.
Jest tam również pozostałych 5 wyróżnionych prac z różnych dziedzin. Niemniej moim faworytem i subiektywnie najlepszą prezentacją pozostaje „Save the Ocean”. Best Prezi i tyle.