Praktyczne porady jednego z najlepszych europejskich coachów od prezentacji. Dużo kontrowersji i jeszcze więcej złotych porad.

Tytuł książki jest zwodniczy. Jedyną poradą w książce na temat Power Point jest wezwanie „Przestańcie wreszcie go używać !!! Najlepiej weźcie do ręki kartkę papieru i marker.

Autor książki gorąco zachęca nas do porzucenia jakichkolwiek zaawansowanych pomocy wizualnych. Twierdzi, że są one większą przeszkodą niż pomocą w dążeniu do sukcesu. Dużo w tym prawdy. Niemniej proponuję traktować to motto raczej jako dobry chwyt marketingowy niż „dogmat”, którym należy się kierować.

Jakkolwiek niedorzecznie może brzmieć tytuł, Matthias Pohm porusza bardzo ważne kwestie w swojej książce. Poniżej przedstawiam te, które moim zdaniem plasują „Błąd Power Pointa” do miana książki, którą „trzeba przeczytać”:

1. Flipchart – praktyczne porady obsługi tej broni,

2. Język sprawczy – czyli jak opowiadać wciągające historie

3.  Zwroty, które wzmacniają oraz osłabiają moc wypowiedzi – czyli jakich słów unikać jak ognia, a jakie koniecznie używać

4.  Akcentowanie i pauzy –  jak robić pauzę w wypowiedzi aby zwiększyć  moc przekazu

Powyższe fragmenty wywarły na mnie największe wrażenie. Niemniej jestem przekonany, że w książce „Błąd Power Pointa” Matthias’a Pohm’a znajdziesz jeszcze więcej fantastycznych porad i wskazówek. Jeżeli kiedykolwiek wygłaszałeś prezentację lub stałeś przed koniecznością jej przygotowania, ta książka jest dla Ciebie.