Nudny jak Power Point?

Mimo ogromnej popularności coraz częściej słyszy się krytyczne uwagi na temat tego programu. Coraz częściej można spotkać się z terminem „Death by Power Point”.  Niestety 99% prezentacji multimedialnych robionych w Power Point jest śmiertelnie nudna. Ale związane jest to nie z samym programem, ale ze sposobem korzystania z niego przez 300 mln osób naszego globu.

Większość użytkowników traktuje prezentacje w Power Point jak kolejny dokument MS-Word. Dlatego wrzucają w prezentację duża ilość tekstu, korzystają z małej czcionki. Jeżeli jeszcze zaczynają czytać nam na głos kolejne kilkadziesiąt slajdów,  tym samym tempem, monotonnie… zzzzz.  Gdyby tylko można było zapakować takie prezentacje w pastylki wygodne do łykania i mielibyśmy na zawsze rozwiązany problem bezsenności.

Jak wspominałem, Power Point to tylko narzędzie w rękach ludzi. Jak z niego korzystają, to już zupełnie inna kwestia. Zanudzić odbiorcę można na wiele sposobów, bez względu na to czy korzystasz z Power Point, Key Note czy Impress. Tajemnica sukcesu jest zależna od wielu czynników…. a nie od samego narzędzia. Polecam artykuły, które zawierają ciekawe porady – jak przygotować skuteczną prezentację.