Jak wydobyć grafiki z prezi? Jest jeden sprawdzony sposób. W kilkanaście sekund możesz je mieć na swoim pulpicie jako osobne pliki.

Czasami nie mamy dostępu do plików graficznych, które zostały wykorzystane w prezentacji. Chcemy je wykorzystać do innego projektu a mamy tylko prezentację. Co wtedy?

Warunek konieczny. Musisz mieć prezentację fizycznie zapisaną na swoim komputerze.

Albo w wersji „portable” albo „.pez”.  Jeżeli posiadasz wersję online to zapisz ją proszę na swoim komputerze. Skromnie przyznaję się, że nie wiem jak wydobywać grafiki z prezi online.  Jeżeli wpadniesz na pomysł jak to zrobić, daj znać. Nagroda gwarantowana 🙂

Poniżej przedstawiłem krok po kroku, jak zrobić to posiadając wersję „portabe” oraz „pez”.

Jak wydobyć grafiki z prezi – tylko w wersji portable.

Ta wersja prezentacji jest zapisywana jako plik „ZIP” – czyli spakowany plik. Jeżeli masz na swoim komputerze Windows’a, możesz rozpakować paczkę „ZIP” bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Po rozpakowaniu paczki pojawi Ci się zawartość:

Grafiki w prezi

Grafiki w prezi

Interesuje nas folder „content”. Wchodzimy w jego zawartość i pojawia się nam kolejno

Grafiki w prezi

Grafiki w prezi

Interesuje nas tylko folder „data”. Wchodzimy w jego zawartość. Pojawi się nam struktura folderów..

Zrzut ekranu 2015-08-07 o 10.56.03

Wybieramy następnie folder „repo”. To w nim są ukryte wszystkie elementy graficzne, które są w Twojej prezentacji. Poniższa zawartość jest oczywiście przykładowa, niemniej widać już pliki z rozszerzeniami graficznymi (PNG oraz SWF).

Grafiki w prezi

Grafiki w prezi

 

.PEZ

Wydobywanie grafik z wersji „.pez” jest podobne. Są one tak samo jak poprzednio umieszczone w folderze „repo”. Aby dostać się do niego musimy zmienić rozszerzenie pliku „.pez” na „.zip”. A następie rozpakować jego zawartość.

Uwaga. Jeżeli nie widzisz nazwy rozszerzenia na swoim komputerze to oznacza, że masz włączoną opcję  „ukryj rozszerzeń znanych typów plików”. Opcję tą wyłącza się w Panelu Sterowania/ Wygląd i personalizacja/ Opcja folderów/ Widok/

Jak wydobyć grafiki z prezi

Jak wydobyć grafiki z prezi

Jeżeli udało Ci się rozpakować plik to zobaczysz widok..

Jak wydobyć grafiki z prezi

Jak wydobyć grafiki z prezi

Widzimy dobrze już nam znany folder „repo”. Podobnie jak w wersji portable, zawiera on wszystkie Twoje grafiki, wykorzystane w prezentacji.

 

Gratuluję właśnie dowiedziałeś się „Jak wydobywać grafiki z prezi”.