Prezi na komputerach stacjonarnych oraz laptopach bardzo dobrze działa poprzez przeglądarkę internetową. Sytuacja zaczyna się komplikować jeżeli chcecie skorzystać z urządzenia mobilnego. Niektóre przeglądarki mają z tym problem.

Na samym początki wspomnę, iż na urządzenia z iOS (iPad oraz iPhone) dostępna jest dedykowana aplikacja PREZI. Większość prezentacji działa na niej fantastycznie dlatego pominę całkowicie działanie prezi online na iOS. Jeżeli masz takie urządzenie to koniecznie zainstaluj sobie aplikację.

Większość obecnych urządzeń mobilnych posiada Androida. Niestety od ponad roku trwają prace nad oficjalną aplikacją PREZI na urządzenia mobilne z Androidem. Miała być gotowa na koniec 2013. Prawdopodobnie będzie na początku 2014. Ale to temat na inny wątek.

Mój jest był banalnie prosty i skupiałem się wyłącznie na jednym czynniki: czy oraz jak działają prezentacje prezi online. Wypróbowane wcześniej znane mi przeglądarki wypadły co najmniej średnio:

-) Chrome:  podsyłał sugestie zainstalowania aplikacji na iOS

-) Firefox:  działa ale bardzo mizernie

-) Opera: nie odpala się

Polecaną przeglądarką do uruchamiania PREZI jest Delphin (link do PlayNa tej przeglądarce większość dostępnych prezentacji PREZI działa bez problemu. Oczywiście należy wziąć poprawkę, że nadal jest to znacznie gorsza jakość niż na PC/Laptop – ale działa. Dla bardziej wybrednych sugeruję nie denerwować się i poczekać spokojnie do wiosny na aplikację oficjalna PREZI Android.