Autorem tej książki jest Guy Kawasaki. Od wielu lat dyrektor firmy venture capital. Książka jest zbiorem skutecznych i sprawdzonych porad dla osób, które zaczynają swój biznes.

Jeden z rozdziałów tej książki jest poświęcony sztuce prezentowania. Guy Kawasaki uważa, że jest to jedna z kluczowych umiejętności w przypadku startupów. Zdobywanie środków nadal wymaga prezentacji swojego pomysłu przed osobami, które będą oceniać jego atrakcyjność. Pomysł sam się nie sprzeda i niestety, brak umiejętności zaprezentowania go, jest częstą przyczyną odrzucenia nawet bardzo dobrych pomysłów.

Wysoko cenię sobie umiejętności autora w sztuce prezentowania. Niemniej polecam tą książkę z innego względu. Dzięki niej będziesz mógł przez chwilę „wejść w głowę” osoby, którą będziesz musiał w przyszłości przekonać do swojego biznesu. Dowiesz się jak myśli, czego oczekuje od prezentacji, jak ją ocenia. Przeczytasz o najczęstszych błędach oraz potknięciach, które ludzie tacy jak ty kiedyś już popełnili. Pamiętaj –  „Poznanie swojego przeciwnika” to od tysiącleci jeden z kluczowych czynników sukcesu.

 Książkę wydaje Onepress.